משכנתא חדשה

משכנתא חדשה הינה הלוואה בתנאים מועדפים לצורך רכישת נכס לדיור. משכנתא הינה הלוואה לתקופה ארוכה כאשר הבטוחה של הבנק לפרעון ההלוואה הינו נכס מקרקעין. לאור הבטוחה של הבנק והסיכון הנמוך מבחינתו להחזר ההלוואה במלואה, מוכן הבנק להעניק את ההלוואה בתנאים טובים מאד. על מנת לקבל משכנתא חדשה יש לשבת עם יועץ משכנתא מוסמך אשר יוכל להכיר אתכם, את הצרכים והיכולות שלכם מחד ואת תכוניתכם ומטרותכם לעתיד מאידך ובהתאם כל זאת לבנות

נטילת משכנתא חדשה

במידה ואתם עומדים לפני רכישת בית או בנייה של בית חדש, אתם בוודאי רוצים לברר פרטים אודות נטילת משכנתא. משכנתא היא הלוואה אשר ניתנת בתמורה לרישום הבית על שם הבנק (הבית ממושכן לבנק). משמעות ההלוואה היא שמצד אחד הבנק יכול להבטיח את החזר הכספים שהוא נתן אותם בתמורה למשכון הבית ומצד שני הלווה מקבל תנאים מועדפים מבחינת אחוזי הריבית ומספר השנים אשר נדרשות לצורך ההחזר שלה. כדאי לדעת כי כל אחד אשר יכול לבקש ליטול משכנתא חדשה ובכל בנק. כלומר, ניתן לפנות לבנק בו מתנהל החשבון על מנת לבחון את תנאי ההלוואה וניתן לבצע השוואה של הצעות בין בנקים שונים לבחינת ההצעה על המשכנתא החדשה.

כדאי לדעת

רכישת בית היא הרכישה המשמעותית של רוב המשפחות בישראל ולכן אין להפחית בערכה. יש להשקיע זמן בבחירת המשכנתא החדשה לפני שנוטלים אותה. היות והחזרי המשכנתא מלווים את המשפחה לאורך שנים רבות (לרוב בין 20 ל- 30 שנה), מומלץ לבצע השוואת הצעות בין מספר בנקים ולתכנן את המשכנתא לחיי המשפחה. בניית משכנתא חדשה אצל יועץ משכנתאות היא תהליך אשר בו בוחנים את יכולת ההחזר של המשפחה, תנאים אשר עשויים להשתנות בעתיד הקרוב (כמו למשל עלייה במשכורת או גדילה בהוצאות כמו במקרה של הצטרפות ילד נוסף למשפחה) ובהתאם בוחרים את המסלולים הנוחים ביותר שמתאימים למשפחה.