מיחזור משכנתא

מיחזור משכנתא הינו תהליך במסגרתו אנו מסלקים משכנתא ישנה בעזרת משכנתא חדשה וטובה יותר. מאחר ואנו חיים היום בסביבת ריבת נמוכה, על בעל משכנתא חייב לבדוק את המשכנתא שלו ואפשרות לחסוך עשרות ואף מאות אלפי שקלים בתשלומי המשכנתא. במסגרת תהליך מיחזור משכנתא אנו גם נתאים עבורכם את המשכנתא בהתאם לצרכים, יכולות ולתכניות העתידיות שלכם. ניתן להגדיל או להקטין החזר חודשי וכן לקצר או להאריך את תקופת המשכנתא.

האם כדאי לבצע מיחזור משכנתא?

אם יש לכם בית עם משכנתא ולא בחנתם את מצב המשכנתא והתשלומים שלכם בשנים האחרונות, יכול להיות שגם לכם כדאי לבחון את הכדאיות של מיחזור משכנתא. המיחזור הוא הליך בו בוחנים את המשכנתא, כמה כסף נשאר לשלם על הבית, אלו תנאים ואלו ריביות ניתנו בעת נטילתה והאם התנאים מתאימים לבעלי הבית נכון להיום. כיוון שהריביות משתנות מדי פעם והבנקים מציעים מסלולים מגוונים, יכול להיות שיש לכם אפשרות לקחת משכנתא אשר תתאים לכם יותר מהמשכנתא אותה נטלתם. המטרה של הליך מיחזור המשכנתא הוא להתאים את אופי התשלומים והסכום שלהם לאורח החיים שלכם.

כדאיות המיחזור

על מנת לבצע מיחזור משכנתא יש לבחון קודם כל את הכדאיות של התהליך. אם נותרו לכם עוד שנים רבות למשכנתא ובשנים האחרונות לא בחנתם אותה, מומלץ לבדוק האם אתם יכולים להקטין את התשלום החודשי או להקטין את מספר השנים שתשלמו עליה. יכול להיות שאתם חשים כי התשלום גדולים עבורכם ואתם מעוניינים להתחיל את המשכנתא מחדש מסיבות שונות ואז תוכלו לעשות גם מיחזור שכזה. מעבר לבדיקה הראשונית של הכדאיות הראשונית, תוכלו לצאת למכרזים בבנקים השונים (חשוב להבין כי מיחזור המשכנתא לא חייב להיות בבנק בו היא נלקחה) ולבחור את המסלול הטוב ביותר עבורכם. כלומר, עליכם לבחור את המסלול אשר מציע לכם החזרים שאתם יכולים לעמוד בהם ולא רק להסתכל על הריבית או מספר השנים בהן תחזירו את ההלוואה.