יועץ משכנתאות

אין ספק שכאשר אתם מחליטים לקחת משכנתא יש לקחת יועץ משכנתאות שיעזור לכם בתהליך. מהם תפקידיו של יועץ המשכנתאות ואיך יודעים כיצד לבחור את יועץ המשכנתאות המתאים ביותר? כל התשובות במאמר הבא

איך בוחרים יועץ משכנתאות?

ברגע שהתחלתם לברר על משכנתא כדאי שתתחילו לברר גם על יועץ טוב שיסביר לכם את התהליך, ינחה אתכם לאורכו ויהיה אתכם מרגע בדיקת התנאים ועד קבלת ההלוואה המיוחלת. חשוב לבדוק את הניסיון של אותו יועץ, באילו חברות ייעוץ ובנקים עבד , כמה זמן הוא נמצא בתחום ולקבל חוות דעת והמלצות מלקוחות. רוב יועצי המשכנתאות עבדו בעברם בבנקים או חברות יעוץ משכנתאות פרטיות, חשוב לבחור ביועץ שמכיר את שיטת העבודה של הבנק.

מהם התפקידים של יועץ משכנתאות?

יועץ המשכנתאות תפקידו לספק ייעוץ משכנתאות מקצועי ואמין ולעזור ללקוח משלב ההחלטה לקחת משכנתא ועד קבלת ההלוואה הסופית. מומלץ וכדאי להיעזר בשרותיו של יועץ משכנתאות בקניית דירה חדשה וגם במחזור משכנתא ושדרוג נכס. המחויבות של היועץ היא אך ורק כלפי הלקוח שכן הוא לא עובד של הבנק ולא משרת את האינטרסים שלו. תפקידיו העיקריים של יועץ המשכנתאות:

  • לעזור לכם לבחור את סוג המשכנתא הנכון ביותר עבורכם
  • לשמש מתווך מול הבנק ולעזור בהוזלת הריביות
  • ללוות את כל תהליך קבל המשכנתא
  • לעזור מבחינת בירוקרטיה

 

עיקר עבודתו של יועץ המשכנתאות מתרכזת בייעוץ עצמו- בניית התמהיל הנכון עבור הלקוח.

האם כדאי לקחת יועץ משכנתא חיצוני או להסתפק ביועץ של הבנק?

יועץ משכנתא של הבנק מחויב בראש ובראשונה לבנק כאשר יועץ משכנתא חיצוני מחויב בראש ובראשונה ללקוח. יועץ משכנתא שמבצע את עבודתו בצורה נכונה יכול לחסוך לכם אלפי שקלים בהלוואה ולהקל עליכם את כל התהליך. במידה וקיבלתם המלצה על יועץ משכנתאות לצורך בדיקת זכאות, קבלת משכנתא, מחזור משכנתא או ייעוץ משכנתאות כללי- מומלץ להיעזר בשרותיו.

אפשר להשוות זאת לכל השקעה והלוואה אחרת- יכול להיות שיש לכם מעט מידע וניסיון בתחום אך תמיד עדיף ורצוי להתייעץ עם איש מקצוע מהתחום שיודע את עבודתו ושיוכל להשיג עבורכם את המשכנתא בתנאים הטובים ביותר.