השקעות בנדל"ן בארה"ב

המשבר הגדול בשוק הנדל”ן שפקד את ארצות הברית בשנת 2006 הביא למצב שישנם לא מעט נכסים בנויים ושטחים לבנייה שממתינים למשקיע. נתונים אלה ועוד מגדילים את הכדאיות להשקיע בנדל”ן בארצות הברית.

בועת הנדל”ן האמריקאית:

בשנת 2006 התפוצצה בועת הנדל”ן בארצות הברית והמחרים הגיעו לשפל הנמוך ביותר בשוק הנדל”ן האמריקאי. כתוצאה מכך לא מעט נכסים ושטחים להשקעה נמצאים בבעלות של בנקים ומוסדות פיננסיים אחרים ורק ממתינים למשקיע. אותם נכסים נמכרים במחירים נמוכים ביותר ולמרות שהשוק החל להתייצב ולצמוח בשנתיים האחרונות- המחירים עוד לא חזרו לרמה ההתחלתית הגבוהה שלהם ולכן עוד קיימת האפשרות להשקיע סכומים נמוכים ביותר ולרכוש נכסי נדל”ן בארצות הברית.

אחוז התשואה הצפוי למשקיעים בנדל”ן בארצות הברית:

למשקיעים בנדל”ן בארצות הברית צפוי אחוז תשואה שנתי של 9% לפחות. מדובר באחוז תשואה גבוה בהרבה לאחוז תשואה על נדל”ן בישראל בהשוואה. הסיבה לאחוז התשואה הגבוה הוא שכר דירה ועליית ערך הנכס. הצפי הוא שהמחירים ימשיכו לעלות ולכן גם התשואה עצמה תמשיך לעלות. גובה השכירות יעלה, שווי הנכסים יגדל ולכן כדאי מאוד לרכוש כרגע נכס- בדיוק בנקודת ההתאוששות של השוק ולפני שהמחירים יהיו גבוהים מדי.

היתרונות ברכישת נדל”ן בארצות הברית:

  • אחוז תשואה בהשקעות בארצות הברית גבוה יותר מהשקעה בשוק המקביל לו בישראל
  • בארץ יש היצע קטן יחסית של נכסים להשקעה,לעומת ארצות הברית בה יש היצע אדיר ובלתי פוסק של נכסים בנויים, שטחים לבנייה בתים ומגרשים שנמכרים למשקיעים במחירים נמוכים מאוד.
  • מאז המשבר הגדול בשוק הנדל”ן האמריקאי בשנת 2006 לא היה עוד משבר ונראה שהשוק הולך ומתייצב ללא צפי לירידה דראסטית או משבר דומה בקרוב. לעומת זאת בישראל המצב הביטחוני אף פעם לא שקט לגמרי ולכן כל מלחמה או פעילות צבאית יכולה לגרום לירידה משמעותית במחירי הנדל”ן באזורים מסוימים. שוק הנדל”ן בארצות הברית יציב יותר לעומת השוק המקביל לו בישראל.
  • הכלכלה האמריקאית מבוססת בעיקר על הצריכה הפרטית של תושביה, עקב קצב הילודה הגבוה ביותר בעולם. בשנים האחרונות נשיא ארצות הברית החל לעודד צמיחה של הכלכלה האמריקאית בעיקר דרך עידוד צמיחה בענף הנדל”ן מה שהופך את ההשקעה בתחום לשווה ומשתלמת עוד יותר.

עם שוק נדל”ן יציב, כלכלה שנמצאת בעלייה ולא מעט יתרונות נוספים- שווה להתחיל לבדוק כבר עכשיו נכסים להשקעה בארצות הברית לפני שהמחירים יתחילו לעלות- זה הזמן הנכון להשקיע.