הלוואות לעסקים

כל עסק בשלב כלשהו זקוק להלוואה. בין אם מדובר בהלוואה מיידית לצורך פירעון חוב או הלוואה לפתיחת עסק חדש או המשך תפעול עסק קיים, לפניכם כל המידע הרלוונטי בנושא

 קרנות ציבוריות וקרנות ממשלתיות לצורך מימון עסקים:

בעבר היה קשה יותר לקבל הלוואות מהבנקים בעיקר כשהיה מדובר בהלוואה מיידית בסכומים גדולים. הבנקים העפילו לא מעט קשיים על הלווים וגם דרשו את ההחזרים עם ריבית מה שהפך את לקיחת ההלוואה לכמעט בלתי אפשרית לחלק מאנשי העסקים- בעיקר כשמדובר בעסק מתחיל. על מנת להקל על העסקים הקטנים ולאפשר להם לפתוח עסק, להמשיך ולתמוך בעסק קיים או אף להגדילו- נוסדו קרנות ציבוריות וקרנות ממשלתיות. אותן קרנות מאפשרות לאותם בעלי העסקים אפשרויות מימון שונות ולקיחת הלוואה בתנאים נוחים תוך מתן שירותי יעוץ.

 סוגי הקרנות הקיימות:

קרן סיוע לעסקים בערבות המדינה

קרן זו נועדה לעזור לעסקים לפרוש תשלומים של אשראי בהתאם לתנאי התשלומים היום ומאפשרת מתן הלוואה עד סכום של חצי מיליון ₪ בריבית שוק למשך חמש שנים. יש לספק ביטחונות בגובה 30%.

הקרן לעולה עצמאי

קרן זו ניתנת על ידי משרד הקליטה בשיתוף בנק הפועלים לעולים חדשים ותושבים חוזרים. גובה ההלוואה היא עד מאה אלף ₪ בתנאים מועדפים כאשר המטרה היא השקעה בעסק חדש או עסק קיים. תקופה ההחזר היא מאוד נוחה והריבית נמוכה יחסית.

האגודה להלוואות ללא ריבית

קרן זו מיועדת ליזמים ובעלי עסק קטן עם מחזור מכירות שלא עובר את סכום המיליון ₪ בשנה. את ההלוואה ניתן לקבל בריבית של 0% בצמיד לדולר כאשר ההשקעה היא בציוד ורכוש קבועים ויש צורך בארבעה ערבים להלוואה.

קרן שמש לעידוד יזמים צעירים

הקרן מציעה מסלול המיועד ליזמים עד גיל 33 ומאפשרת ליווי והקמה של העסק כולל הלוואה והדרכה תוך כדי

 

קרן קורת לעסקים קטנים

קרן זו מעניקה הלוואות ליזמים ובעלי עסקים עד 600,000 ₪ בתנאי הלוואה נוחים. הקרן מיועדת להשקעה בציוד שנועד להקמה או הרחבה של עסק קיים. יש צורך בערבויות וביטחונות.

 

קרן קורת לנשים

קרן זו היא ייעודית לנשים בעלות עסקים ואין צורך בערבים או ביטחונות כאשר הריבית היא פריים+1%

קרן קורת מסלול מיקרו קרדיט

קרן זו מיועדת לעסקים קטנים ומאפשרת לקיחת הלוואה עד 60,000 ש”ח בתנאים נוחים

 

קרן נו יורק של הסוכנות היהודית

קרן זו נועדה לעזור לאוכלוסיות שונות כמו עולים שהגיעו ממדינות מצוקה ולנשים בעלות עסקים עצמאיים והיא מאפשרת מתן הלוואה עד סכום של 100,000 ₪ בתנאים נוחים

קרנות אלה עוזרות ותומכות בעסקים קטנים ובינוניים ומאפשרות מתן הלוואות בתנאים נוחים ובחלקן אפשר לקבל ליווי צמוד והדרכה תוך כדי.

 

הלוואות מבנקים:

 

הבנקים היום הבינו שיש להגמיש את התנאים ולאפשר מתן הלוואות לעסקים ולעודד יזמות תוך כדי תנאים נוחים. המטרה היא לאפשר הלוואה מיידית שתיתן אפשרות לאותם עסקים קטנים לצמוח. מתן הלוואה לעסק קטן ובראשית דרכו עם תמיכה וליווי של הבנק יכולה להוליד לקוח קבוע ומרוצה שיניב רווחים לבנק. רוב הבנקים כיום מאפשרים מסלולים מיוחדים לבעלי עסקים המעוניינים להקים עסק חדש או לשדרג עסק קיים ולקבל הלוואה מיידית בקלות ובמהירות וכן פתיחת חשבון עסקי בתנאים נוחים בבנק.

הלוואות לעסקים באישור מיידי—היזהרו מהצעות מפתות:

כאשר מחפשים הלוואה ונמצאים במצב של מצוקה או צורך בממון מיידי רבים מתחילים לחפש דרך מהירה ויעילה לקבלת הסכום הנדרש. לא מעט חברות מציעות הלוואה מיידית של מזומנים, פתרונות אשראי ללא ערבים ובטחונות תוך פחות מיממה. זה אולי נראה מפתה אבל יש צורך לקרוא את האותיות הקטנות ורצוי לא לקחת הלוואה מאתרים כלשהם ברשת אלא להיעזר בקרן מוכרת, בבנק מסובסד ביחד עם איש מקצוע במטרתו לעזור לכם לבנות את התוכנית העסקית והכלכלית ולראות כמה מזומן אתם צריכים ומאיפה הכי כדאי לקחת אותו.