הלוואה לפתיחת עסק חדש

פתיחת עסק היא לא דבר קל- יש לא מעט החלטות לקבל בכל מיני נושאים, לבנות את העסק כפי שרוצים שיראה ולא פחות חשוב- להשיג מימון להכל. כיום כל מנת להשיג הלוואה לפתיחת עסק יש לבנות קודם תוכנית עסקית לעסק, להחליט מה ייעוד ההלוואה לבדוק מקורות מימון ולתכנן את פעילות העסק. המידע המוצג יעזור לכם לעזות קצת סדר.

בניית תוכנית עסקית :

לפני בדיקת מקורות המימון וההחלטה לאן לפנות על מנת לקבל את ההלוואה לפתיחת העסק, יש להכין תוכנית עסקית. תוכנית כזו נועדה לעשות סדר גם למקים העסק וגם לכל גוף שהוא פונה אליו לכל צורך שהוא- להבין את מהות העסק, מהם הקשיים שעלולים להופיע בדרך וכיצד ניתן להתמודד איתם. כמו כן תוכנית זו נועדה על מנת להבין מהו סדר הגודל של ההלוואה שיש לבקש ומה הצפי של ההכנסות של העסק.

סכום ההלוואה- כמה כדאי לבקש?

לאחר בנייה נכונה של תוכנית עסקית מומלץ לשבת עם איש מקצוע אשר יוכל לעזור לעבור על כל הגורמים והנתונים שעו בבניית התוכנית ולעזור בהחלטה החשובה ביותר מהו הסכום שיש ללוות. הסכום של ההלוואה לעסקים משתנה מעסק לעסק ותלוי בגודל העסק, המהות שלו, הצרכים ההתחלתיים שלו. הלוואה לפתיחת עסק יכולה אף להגיע למאות אלפי שקלים- תלוי בפוטנציאל של העסק אותו רואה המשקיע או נותן ההלוואה.

הגדרת היעד- לשם מה העסק צריך הלוואה?

לצורך פתיחת עסק- כל עסק, יש צורך במזומנים זהו מצב נתון והגיוני למדי. אך על מנת להגדיל את הסיכויים לקבל את הסכום לו אתם זקוקים חשוב ביותר להגדיר את מטרת ההלוואה- פתיחת עסק חדש שלא היה קיים קודם, החייאה של עסק שקרס או יצירת הון חוזר לעסק שנקלע לקשיים או לצורך הגדלה והרחבה שלו.

מהם מקורות המימון להלוואה?

בסכומים יחסית נמוכים של פתיחת עסק קטן או בינוני ניתן כיום לפנות לבנקים שונים לצורך קבלת ההלוואה אך ניתן גם להיעזר במוסדות חוץ בנקאים וגופים כלכליים שונים כמו קרנות מימון ולכן יש להיוועץ עם איש מקצוע שיעזור לבנות את התוכנית העסקית ולקבל את ההחלטה לאן לפנות על מנת לבקש את ההלוואה עם מרב הסיכויים לקבל את הסכום הרצוי.

בארץ הגופים המובילים במתן הלוואות הם הבנקים השונים וחברות האשראי. אלה דורשים תוכנית עסקית מפורטת ומקצועית על מנת לאשר את ההלוואה ולכל בנק וכל חברת אשראי תהליך שונה לאישור ההלוואה. בנוסף לגופים אלה יש קרנות מימון וסיוע ממשלתיות שנועדו להעניק הלוואות ומענקים לעסקים קטנים ובינוניים- ההלוואות הן מסובסדות ובערבות המדינה מה שמקל מאוד על מבקש ההלוואה. עם זאת יש לקחת בחשבון שלא מעט עסקים מבקשים הלוואה לפתיחת עסק חדש ולכן התהליך יכול להיות לעיתים ארוך.

לא משנה לאיזה גוף תפנו לצורך קבלת ההלוואה חשוב מאוד לבדוק את כל התנאים והנתונים לפני החתימה- הערבויות שמבקשים, גובה הריבית, זמני ההחזר וכדומה. מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע שינחה אתכם מה לבדוק, לאן לפנות- ולקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבור העסק שלכם.