בתים להשקעה בארה"ב

‘החלום האמריקאי’ – תמיד כולל בתורו רכישה של בית. מכיוון ששוק הנדל”ן האמריקאי עוד לא התייצב לגמרי קל יותר לרכוש בית בארצות הברית לצורך השקעה, אך כדאי לעשות זאת בחוכמה. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להגשים את החלום.

  1. לבחור החוכמה את מיקום הנכס ואת המדינה בה רוצים לרכוש בית-החוקים והמיסים שונים בכל מדינה ומדינה בארצות הברית ולכן ישנם מקומות שזול וקל יותר לרכוש בהם נכס לעומת מקומות אחרים. חשוב להיעזר בשירותיה של חברה מקומית בעלת ניסיון והכרה של חוקי המדינה.
  2. מעבר לבחירת המדינה חשוב לבחור היטב את המחוז, את העיר- ואפילו את הרחוב. נתונים כאלה יכולים להשפיע על הרכישה ולהוות את ההבדל בין רכישה מוצלחת לנפילה כלכלית. כדאי לבדוק מי הם דיירי האזור ואם צפויה עלייה במחירי הבתים באזור בעתיד הקרוב.
  3. לוודא את כל ההוצאות על מנת לדעת מראש מהן ההכנסות הצפויות לאחר כל ההוצאות לוועד, לעירייה, לחברת הניהול וכדומה. התשואה ברוטו שונה למדי מהתשואה נטו ויש לבדוק את הנתונים מראש.
  4. מומלץ לבדוק היטב את החברות איתם עובדים ולבצע את הרכישה אצל חברה אחת ואת הניהול של הנכס אצל חברה אחרת על מנת למנוע מאותה חברה לשלוט באופן מלא בכל הנעשה בנכס.
  5. וודאו את ההגדרות של הנכס- למה הוא מיועד וכיצד ניתן לרשום אותו בטאבו, בדקו את הזכויות המשפטיות על מנת שלא תוגבלו בחופש הקניין ובשינויים שתרצו לבצע בנכס.

6.בדקו היטב שהנכס אותו אתם רוכשים אינו בעל חובות- יש לשכור חברת ביטוח שבודקת אם יש שיעבוד על הנכס, עיקולים וחובות שיאפשרו לכם לרכוש את הנכס בלב שקט.

  1. בדקו מאילו חומרים עשוי הבית אותו אתם רוצים לרכוש שכן אם מדובר למשל בבית העשוי מעץ אמנם המחיר שלו יהיה נמוך יחסית אבל התחזוקה שלו תהיה יקרה ולא דווקא משתלמת. לכן כדאי ומומלץ לרכוש בתים מבטון.

ההמלצה הטובה ביותר היא לחבור לחברה מוכרת ומומחית בתחומה בארצות הברית שמכירה את החוקים של כל מדינה ויכולה פיסית לבדוק את הנכס על מנת שתוכלו לבצע רכישה של בית בארצות הברית והשקעה של נדל”ן בראש שקט ובביטחון.